Zirai İlaç Bayilerinde Mesai Düzenlemesi

  • Haberin Tarihi: 28 Mart 2020
  • Bu haber 134 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zirai İlaç Bayilerinde  Mesai Düzenlemesi

Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şubesi Başkanı Vedat Durak ‘’Dünya genelinde Pandemi haline gelen COVİD-19 ile mücadele çerçevesinde Zirai İlaç Bayilerimiz mesai saatleri düzenlenmesi hakkında Meslektaşlarına uyarıda bulundu.
Durak ‘’İlimizde Ruhsatlandırılmış 86 tane Zirai İlaç Bayilerimizde, devam eden Zirai İlaç sezonu ile giriş ve çıkışların yoğun olduğu günlerdeyiz. Dünyada ve Ülkemizde yaşanılan Covid-19 virüs salgınından dolayı önlemlerin alınmaması durumunda hem Meslektaşlarımız, hem de Çiftçilerimiz için tehlike giderek artacaktır.
Esnaflardan, belli bir kesimin işyerlerinin kapatıldığı, AVM’lerin mesai saatlerinin düzenlendiği, pazarcıların ve toptancı hallerinin, açılıp kapanma saatlerinin değiştirildiği bu günlerde, Zirai İlaç Bayisi olarak Meslektaşlarımızın da işyerlerinin, açıp kapatma saatlerini sağlığımız için değiştirmeniz gerekmektedir. Bu olağanüstü süreçte önlem almak ve mücadeleye ortak olmaktır.
Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şubesi Olarak Zirai İlaç Bayisi İş Yerlerimizin; Hafta İçi 10:00 ve 15:00 saatleri arasında açılması, Hafta Sonları tamamen kapatılması konusunda tavsiye edeceğimizi, Çalışma Saatlerinin yanında çalışma ortamlarına dikkat edilmesini öneriyoruz. Özellikle sosyal mesafenin korunması, tokalaşma, oturma ve dükkânlarda ikramın olmaması, dükkân içerisindeki kişi sayısının 2 kişiden fazla olmamasını öneriyoruz. Ülke ekonomisinin iyi olmadığı, üretimin kayıtsız şart olduğu bu süreçte el birliği ile mücadeleye ortak olalım. Çünkü Siz Değerli Meslektaşlarımızın Sağlığı bizler için önem arz etmektedir. Bu amaçla ortak karar almalıyız.
Ortak almış olduğumuz bu karara riayet edelim ve bu süreci hep birlikte atlatalım. Özellikle bize bir şey olmaz, bizlere virüs bulaşmaz diyen algıdan kurtulalım ve caddelerimizin insan kaynadığı bu günlerde işin ciddiyetini lütfen algılayalım. Biz inanıyoruz ki, üniversite mezunu Meslektaşlarımız bilinçli bir şekilde olayları algılayacak ve beraber belirlediğimiz mesai saatlerini uygulayacaklardır.
Değerli Meslektaşlarımız, üreticilerinizle bu konuyu paylaşıp, anlayış göstermelerini söylemenizi ümit ediyoruz.
Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şube Yönetim Kurulu siz Değerli Meslektaşlarımıza Sağlıklı Günler Diler.’’ Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın